Vítejte ve Fotogalerii !

(Fotky prohlédnete poklepáním na obrázek)

Do Prahy podeváté

Jednoho krásného únorového rána, takhle v sobotu, jsem se já s kolegami Danem a Molym, technikem Pájou a zvukařem Jirkou, vypravili již podeváté na obhlídku pražských hudebnin. Tentokrát jsme to pojali trochu jinak a navštívili pouze dvoje hudebniny, ale zato zásadní, Kytary.cz a Music City. Tím že jsme moc neběhali po krásach Prahy, tak jsme v těchto hudebninách mohli ztrávit více času a tím pádem vyzkoušeli spousty kytar, bas, aparátů a nakoupili několik drobností. Samozřejmě zbylo i hodně času na obědy, večeře, pivo, kořalku a spousty rozhovorů o něčem, ale i o ničem :-).... Byla sranda příště razíme zas! Poklepáním na obrázek se můžete mrknout na fotky a dokonce i jedno video.

Nový vysílač na Suchém Kameni

1 | 2 >>

Sedmá návštěva pražských hudebnin

Tak jsme se zase po roce domluvili a navštívili několik zásadních pražských hudebnin. Na ranní vlak jsem nasedl já kolega Dan, zvukař Jirka, technik Pája a osvětlovač Kabát. Ve vlaku bylo samozřejmě hned od rána veselo, vše odstartoval Kabát, když se vyděšené průvodčí hned ráno zeptal kolik by stál lístek Janovice - Vladivostok a zpět, že by se chtěli s kamarády svést po transsibiřské magistrále.  Samozřejmě pokaždé když se vyměnil průvodčí, tak se ptal znovu, nikdy však odpověď od nechápajících průvodčí nedostal. V Praze jsme odzkoušeli mnoho zajímavých nástrojů, tentokrát nás nejvíce zaujali akustické kytary Taylor, kde cenovka jedné převyšovala částku 220 000kč! Postupně jsme navštívili Prodance, Kytary.cz, Muziker, Metalshop, a závěr opět patřil Music City, kde si v jejich baru tradičně, po odzkoušení kytar, dopřáváme medového Jacka Danielse. Ovšem po té co jim někdo zapálil odpadní koš, zde zakázali kouření a proto klub vězel prázdnotou. A tak se při placení ještě ptáme barmanky: „Je tady někde  poblíž nějakej zahulenej pajzl“ ? Prostě byla sranda jako vždy, fotky najdete poklepáním na obrázek a těšíme se za rok, kdy akci určitě zase zopakujem.

Výlet do Prahy aneb Expedice "Aharp" 20.2.2016

Tak jsme se zase po roce odhodlali a vyrazili směr Praha obhlídnout pár zásadních hudebnin. Tentokrát do vlaku kromě mě nasedli kolega Dan, technik Pája, osvětlovač Kabát a Zvukař Jirka. Ovšem hned z rána něco naznačovalo, že vše neproběhne tak úplně v pohodě jako předchozí roky. Jakmile jsme s Jirkou a Kabátem dorazili do Klatov, kde čekáme cca 40 minut na vlak do Plzně a kde si s oblibou dáváme ranní kávu, automat stávkoval a nechtěl přijmout ani jednu minci. A tak jsme bez ranní kávy a zároveň bez probuzení počkali na Dana s Pájou a nasedli na vlak. Ovšem další zádrhel na sebe nenechal dlouho čekat. Na začátku Prahy, vlak jedoucí před námi strhl trolej a nezbývalo než čekat. A tak se stalo, že zásoby různých nápojů se začali ztenčovat a tekutiny určené především na cestu zpět začali mizet. V tom průvodčí oznamuje, že si můžeme přestoupit do přistaveného Pendolina, že to někudy objíždí a tak budem v Praze dříve. Vrávoravým krokem přestupujem do tohoto luxusního vlaku, kde se samozřejmě stává ještě spousty příhod. Na hlavním nádraží, okamžitě navštěvujeme kavárnu, kterou jsme už před lety nazvali "Akvárko" kde si za průhledným sklem dáváme první ranní kafe. Vstupujeme na metro, a když se zdá, že už jsou všechny problémy zažehnány, zjišťujeme, že trasa „C“ má výluku, okamžitě hledáme v mapách jak se s touto skutečností popasovat. Navštěvujeme první obchod Prodance a dál měl následovat obchod Kytary.cz který jsme se pro tento rok rozhodli vynechat, právě kvůli odstávce metra. Další následují hudebniny Rockster, kde konečně měli po dvou letech otevřeno, ale zjišťujeme, že by mohli mít pro příště klidně zase zavřeno a další hudebniny v řadě jsou Muziker. Přichází čas oběda a tak na Andělu vcházíme do restaurace Cyril´s pub, kde jsme byli i loni. Následuje rychlý přesun do obchodu Metalshop, cestou kolem Václaváku nás přepadá žízeň a dáváme si jedno cestovní. V další uličce potkáváme hostinec „Na blbým místě“ a tak nemůžeme jít jen tak okolo, koštujeme další tankové pivo. Do Music City dobíháme naposled a končíme v místním baru a dáváme si tradičního medového Jacka Danielse. Zakupujeme bagety a pivo a sedáme do vlaku. V Klatovech zakončujeme výlet tradičním zhodnocením v restauraci Střelnice. A tak se tentokrát dá nazvat tento náš oblíbený výlet po pražských hudebninách, také jako exkurse do pražských hospod, ale jsme v tom opravdu nevinně, usoudili jsme, že za vše můžou České dráhy…. :-)

Pátá návštěva pražských hudebnin

Tak jsme opět po roce naplánovali návštěvu pražských hudebnin. Původně nás tentokrát mělo jet hodně, ale někteří jedinci onemocněli a jiní zase museli do práce a tak jsme nakonec jeli ve čtyřech: Já, Dan, Želva a Jirka. Navštívili jsme Kytary.cz, Rockster, Muziker a Music city. Asi nejvíce nás překvapili v Music city, které jsme loni vynechali a ukázalo se to jako chyba, zdálo se nám, že poněkud rozšířili nabídku jak kytar tak vybavení a setkali jsme se i s velkou vstřícností ze strany prodavačů. Takže zesilovače všech druhů jsme kulili opravdu nahlas, nikomu to nevadilo a prodavač nám je ještě přidával se slovy: „lampáče musíte vohulit“ :-). Nehledě na to, že jsme se mohli občerstvit v místním skvělém baru, který je už léta součástí těchto hudebnin. Na pomyslném, druhém místě se umístili tradiční a skvělé hudebniny Kytary.cz na třetí příčce Muziker a nejhůře dopadl Rockster. Né že bychom nebyli s něčím spokojeni, nemohli jsme to totiž ani posoudit, protože měli opět zavřeno. Ano opět, protože se nám to samé stalo už vloni, přestože mají mít každou sobotu otevřeno do 13ti hodin. Je nám to celkem líto, protože tento obchod nabízí skvělé kytary Musicman a jsou mimo jiné zástupci firmy Ernie ball. Tato společnost v současnosti vyrábí jako novinku struny s Kobaltem, chtěli jsme je vyzkoušet, ale máme smůlu. Jinak se tento výlet velice povedl, příští rok ho zase určitě zopakujem a doufáme, že už ve větším počtu. Na fotky z této povedené a tradiční akce se můžete mrknout poklepáním na obrázek.

Návštěva UPG

Můj kamarád a kolega z kapely Ukradený vjecy Dan Řičica se stal majitelem, na zakázku, ručně stavěné kytary UPG(Urban Professional Guitars). Brunovi se kytara opravdu povedla. Pro tento skvost jsme do Bratislavy vyrazili v sestavě Martin Kadlec, Dan Řičica a já. Protože je to cesta dlouhá domluvili jsme si spaní ve vinném sklípku v Moravském Žižkově u vinaře Petra Kovaříka kterého tímto moc zdravím (je to drak :-). Na fotky z tohoto nevšedního výletu se můžete podívat poklepáním na fotografii.

Výlet do pražských hudebnin počtvrté

Tak jsme se zase po roce vypravili do pražských hudebnin. Je to už vlastně tradice, že na hromnice, tedy začátkem února sebereme všechny síly a vyrazíme.  Pokaždé však v trochu jiné sestavě. Tentokrát kromě mne nasedli do vlaku kolega Dan, technik Pája, osvětlovač Kabát, zvukař Jirka a basák z kapely Mash Venca Hynčík. Tradičně jsme vyzkoušeli pár kytar a aparátů, zakoupili několik drobností, tentokrát v obchodech Prodance, Rockster, Nosferatu, Kytary.cz a Muziker. Na fotky z této tradiční výpravy se můžete podívat ZDE.

Návštěva UPG + For Music a Show

Za kytarářem Brunem Urbanem do Bratislavy jsem se vypravil 11.října 2013 s Danem Řičicou a Martinem Kadlecem. Protože je to cesta dlouhá domluvili jsme si spaní v jednom penzionu na Moravě a přitom navštívili vinařský sklípek. V této fotogalerii, najdete i několik snímků z hudebního veletrhu For Music a Show, který jsme navštívili o týden dříve.

Třetí výlet do pražských hudebnin

 

Jednoho krásného sobotního rána, takhle v únoru, jsem se já s kolegou Danem, technikem Pájou a basákem z kapely Mash Vencou Hynčíkem, vypravili již potřetí na obhlídku pražských hudebnin. Na fotogalerii z této výpravy se můžete podívat zde.

Rock Guitar session II

V roce 2012 proběhlo RGS ve složení Honza kirk Běhunek, Miloš mimi Knopp a Petr Janda. Ve fotogalerii najdete několik fotek a čtyři videa.

Výlet k Thomannovi

Už delší čas jsme plánovali výlet do největších hudebnin v Evropě Thomann které se nachází u našich sousedů v Německu, uprostřed nádherného přírodního parku Steigerwald, v okrese Bamberg, ovšem netušili jsme že se do těchto lesů podíváme hodně zblízka. O radostech i strastech tohoto výletu se můžete více dozvědět ZDE  a nebo kliknutím na obrázek vpravo.

 

Rock Guitar Session + návštěva hudebnin podruhé

1.10.2010  jsme navštívili projekt G3 "počesku" Rock guitar session,kde vystupovali dva skvělí čeští a jeden slovenský kytarista Petr Henych a G-Bod,Honza Kirk Běhunek a Seven a Palo Chodelka se skupinou Liquid boogie roll. Protože jsme kluci šikovní tak jsme spojili příjemné s užitečným a navštívili při tom pár pražských hudebnin.

První návštěva pražských hudebnin

V této fotogalerii se můžete dovědět více o našem výletu do pražských hudebnin, který byl rozhodně plný zajímavých zážitků. Do hlavního města se vypravila kytarová sekce s osvětlovačem Jirkou. Aby byla zábavná i cesta, rozhodli jsme se cestovat vlakem. Nemýlili jsme se. Report z této akce najdete zde: https://www.ukradenyvjecy.cz/products/na-prahu-vavro-na-prahu-/