Testy a Články

 

ART PS 4x4 PRO policajt na správném místě

Ochránce zákona nemám moc v oblibě, protože se nám už několikrát s kapelou stalo, že přerušili nebo dokonce ukončili naší produkci, ale tenhle policajt v racku mi zachránil spousty času a hlavně peněz. Když jsme přijížděli na hasičskou akci do Kalenic všechno nasvědčovalo tomu, že si večer s posluchači opět dobře užijem, ovšem až do té doby než...(více v článku)

 

Kožený obal na vysílač Relay G90

Protože se mi několik lidí ptalo, ať už mailem, facebookem nebo tady na webu, co že to používám za kapsičku na vysílač k bezdrátovému systému Line6 relay G90, tak jsem slíbil, že ten „zázrak“ nafotím a umístím sem na web. Jak jsem psal, je to pouze kožená brašnička na foťák, myslím, že něco podobného najdete u každého prodejce fotoaparátů, nebo možná i v některém supermarketu. Důvod proč to používám, je ten, že se...(více v článku)

 

Koncák Rocktron s lampovým ksichtem

Protože se na tomto webu snažím co nejobjektivněji popisovat vybavení, které používám, musím bohužel napsat pravdu o mém současném koncovém zesilovači ENGL E810, který se mi po zakoupení několikrát porouchal a na pódiu se několikrát přehřál a to mám nad ním větrací mřížku 1U. Naštěstí firma ENGL vždy vše dala do pořádku, bez jakékoli finančního doplatku a nesnažili se mi vnutit, že za závadu můžu já, jak je to zcela běžné při reklamacích všeho druhu v ČR. Je to docela horor, když se po několikáté stane, že uprostřed vystoupení zjistíte, že se z vašeho repráku nic neozývá. Většinou se...(více v článku)

 

EMT240 Plate - Těžkotonážní zrůdnost

Je až neuvěřitelné jak v dřívějších dobách taky mohl vypadat efekt zvaný Hall neboli Reverb. Abych vysvětlil, jak jsem na tuhle prehistorickou záležitost přišel. Protože mi zatím nevysvětleným způsobem přestal fungovat procesor GSP1101, musel jsem zakoupit jiný. Při přípravě nových zvuků a nastavování halů si říkám co to ksakru je ta simulace s názvem EMT240? Protože pan Gůgl ví všechno, neváhal jsem a požádal ho o vysvětlení. No a vyběhlo na mne tohle železné monstrum. Chvíli jsem nevěřícně civěl do obrazovky, pak přišel údiv a pak smích s otázkou:  „Je tohle vůbec možný?“ Zvláštní je jak měli vyřešeno přenášení téhle almary plné plechů. Do připravených otvorů se zasunuli tyče a ČTYŘI statní chlapíci mohli tuto kuriozitu pohodlně přenést a ještě se u toho usmívali (viz foto). Je v dnešní době až neuvěřitelné, jakým...(více v článku)

 

Král bezdrátů: Line 6 Relay G90

Stal jsem se šťastným majitelem bezdrátového systému Line 6 Relay G90. Mám ho asi dva měsíce a tak se pokusím popsat nějaké postřehy z praxe. Tento revoluční systém pracuje na nové technologii. Oproti všem předchozím bezdrátům, které pracovali pouze analogově, tento nově využívá digitálního přenosu. Mělo by se tím zabránit jakémukoli rušení, protože přenos probíhá v pásmu 2,4 GHz. Podle výrobce je další výhodou široký frekvenční signál a vysoká dynamika signálu. Celkově vypadá bezdrát velice bytelně, vše se zdá být z kovu, takže nic nebrání pódiovému řádění. Na vysílači je pro připevnění za pás pevná plechová klipsna, u které se mi ještě nestalo, že by při hře opustila pás, což se mi u minulých bezdrátů stávalo opravdu často a tak... (více v článku) 

 

K7-Legendární sedmistrunný zabiják

Když jsem kdysi koketoval s myšlenkou hrát na sedmistrunné kytary, tak jsem mimo jiné pokukoval i po Ibanez K7. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsem se přeci jen stal majitelem této dnes už legendární sedmistruny. Jedno je jisté, asi žádná jiná firma není ve vývoji sedmistrunek tak daleko jako právě Ibanez.Když nepočítáme první akustické ruské sedmistrunky, tak Ibanez byl vlastně, první kdo moderní sedmistrunnou elektrickou kytaru vyrobil. Tenkrát to byl signovaný kousek, který si nechal vyrobit velký čaroděj kytarového tónu Steve Vai. Jenomže koukat po K7 jsem mohl, ale to bylo v té době jediné co jsem mohl dělat, protože tenkrát tahle kytara stála opravdu ranec peněz...(více v článku)

 

Thunderbird-Splněný sen

A teď tu máme něco pro baskytaristy. Asi před dvěma měsíci koupil můj kamarád, skvělý baskytarista a kolega z kapely Ukradený Vjecy Petr „Klika“ Klička novou basu Epiphone Thunderbird Pro V. Tato baskytara má velice specifický tvar těla a musím říci, že dle mého názoru „Klikovi jde k pleti“. A protože k tomuto neobvyklému tvaru Klika tíhnul už odmalička, nedalo mi to a zeptal jsme se ho na pár otázek...(více v článku)

 

Kytary v UV ovládl Genz-Benz

Před rokem jsem se zmiňoval o tom, že jsem si pořídil  box Genz Benz 212G-Flex. Z jeho zvuku jsem byl okamžitě uchvácen. Když jsem ho zkoušel poprvé v naší zkušebně, prohlásil můj kolega Dan Řičica, že všechno prodává a koupí ho taky. Prostě nás ten zvuk úplně dostal. Tenkrát jsme si s Danem řekli, že jsme skutečně objevili Ameriku :-) Jenže okolnosti nebyli našemu plánu nakloněny a trvalo rok než jsme vše uskutečnili....(více v článku)

Revoluční mikrofon Line6-XDV70 můžete nyní slyšet na akcích Ukradených Vjecý v rukou Františka Křižana. Jedná se o revoluční bezdrátový mikrofon s digitálním přenosem v pásmu 2,4GHz,(který by měl zaručit špičkový a ničím nerušený přenos) a simulacemi několika ověřených mikrofonů včetně špičkových vokálních značek jakými bezesporu jsou Sennheiser, Audix, nebo Shure...(více v článku)

 

Test Reproboxu ENGL 4x12 V30

Společnost Engl zabývající se produkcí celolampových kytarových aparátů a reproboxů, vznikla teprve v roce 1987, ale za tu dobu si získala srdce mnoha muzikantů. Za všechny můžeme jmenovat například Ritchie Blackmore, Steve Morse, Chris Broderick a nebo mnou oblíbený Victor Smolski...(více v testu)

TOPlist